תפריט עמוד

טיפים והמלצות

חפשו טיפ/המלצה

לא נמצאו תוצאות...

לא נמצאו תוצאות...

סיציליה – לאוהבים שמטיילים

איטליה 24.10.2007

נהוג לומר שלאיטלקים יש הכל, אבל בשפיץ של המגף יושב אחד היהלומים שבכתר, האי סיציליה (Sicilia), ערש המאפיה וכר פורה לפריחת הרומנטיקה. איך אפשר שלא לאהוב בגן עדן כזה, ועוד עם שם שאי אפשר להפסיק לגלגל על הלשון. כמעט כל מקום באי היפהפה הזה עשה לי פרפרים בבטן, כמה מהם במיוחד.
אריצ'ה (Erice) שבצפון-מערב האי היא עיירה קטנה על מצוק בגובה 750 מטר, שנראית ימי-ביניימית טיפוסית אבל ידועה כמרכז של האלה אפרודיטה, אלת הגנים והכרמים, שידועה גם בשמה היווני וונוס, אלת האהבה. על חורבות מקדש ונוס בנויה טירת ונרה (Venere) ומסביבה גן מטופח ונקודות תצפית מרהיבות אל הים הפרוש מלמטה מצד אחד, ואל העמקים הירוקים מצד שני. פגשנו שם מעט תיירים, ובעיקר זוגות שבאו ללטף את רוחה של אלת האהבה וזה את זה בפינות החמד שסביב הטירה. אריצ'ה ידועה כעיירת המרציפן, אפשר לבקר במפעל, אבל האמת היא שאפשר להסתפק בלקנות כמה חתיכות מפתות ולעלות למגדל השעון של אחת הכנסיות. הנוף משגע, יש פרטיות והמרציפן באמת משובח. גם סיור יד ביד בין סמטאות האבן הצרות וחנויות המזכרות ייזכר כחוויה.
קשה להגזים בעוצמת הביקור בעיר המיוחדת טאורמינה (Taormina) התלויה על טרסה בהר טאורו (Tauro). הנוף מהעיר העתיקה שנוסדה בשנת 358 לפני הספירה מגוון ומרתק. מצד אחד האטנה (Etna), הר הגעש הגבוה באירופה שמעשן בלי הפסקה, ומהעבר השני מפרצים דרמטיים. מעל העיר מתנשאת כנסיית מדונה דלה רוקה (Madonna della Rocca) שאליה אפשר לטפס. אנחנו התמקדנו ברומנטיקה (בקיצור התעצלנו) והעדפנו לטייל בסמטאות העיר. בכל פינה הפתעה: חנויות, כניסות מעוצבות לבתים ובעיקר גלידריות,שהוציאו את שמה של הגלידה הסיציליאנית למרחוק, ובצדק. בטאורמינה נשתמר האמפיתיאטרון היווני העתיק שעומד על מצוק וממנו הנוף מתפרע. שווה לבדוק מי מופיע בזמן ביקורכם, המקום מעורר התפעמות. בשביל מנוחה ופרטיות כדאי ללכת לווילה קומונאלה (Comunale) ולגנים המטופחים התלויים על צלע ההר. בין שבילי הגן יש מקום לנוח בפינת הפיקניק עם רהיטי האבן הענקיים, ואפשר לשחזר את ימי ט"ו באב המקראי.
מצפון לסיציליה נמצאת אחת האטרקציות המרתקות באירופה: האיים האיאוליים (Isole Eolie), שהם שבעה איים געשיים. בחרנו בוולקנו (Vulcano), הקרוב ביותר לסיציליה, כך שאפשר לעשות טיול בן יום ולחזור במעבורת למילאצו (Milazzo), עיר נמל בסיציליה. במרכז האי הר געש שמתפרץ פעם במאה שנים, ואף שאמרו לנו שעברו 110 שנים מאז ההתפרצות האחרונה התגברנו על הפחד, שכרנו טרקטורון ויצאנו לחרוש. הנוף משגע, הר הגעש צופה אל מפרצונים בצבע כחול עמוק, הדרכים חולפות בין וילות שטובלות בגפנים ובירק, והסברסים העסיסיים שבצדי הדרכים מזכירים כמה כיף שקיץ. בוולקנו כדאי לטייל ולעשות הפסקה באחד החופים בעלי החול השחור. תמיד אפשר למצוא פינה פרטית לרחצה זוגית. באי הקסום הזה יש גם מעיינות גפרתיים בשביל הבריאות ושפע מסעדות מזמינות של מאכלי ים, בשביל הנפש.

לא נמצאו תוצאות...

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות