תפריט עמוד

טרק האגמים הקפואים בנפאל

גולת הכותרת בטרק האגמים הקפואים היא מקבץ של אגמים יפהפיים בגובה של יותר מ-4,000 מ'. בחורף, כשהאגמים קופאים, אפשר ללכת עליהם, בשאר השנה, אי אפשר להסיר את העיניים ממי הטורקיז הצלולים

טרק האגמים הקפואים (Gosaikunda) בנפאל הוא טרק קצר, שכולל כל מה שצריך לחוויית טרק בהימלאיה. גולת הכותרת שלו היא מקבץ של אגמי טורקיז בגובה של מעל 4,000 מטר, אשר קופאים בחודשי החורף (דצמבר-פברואר), אבל כדאי בהחלט לעשותו כשהאגמים לא קפואים.

הטרק מתאים ומומלץ למי שזמנו קצר – שישה עד שבעה ימים יכולים להספיק, אבל אם יש לכם עוד זמן, כדאי להישאר באזור ולטייל בו עוד כמה ימים. אפשר לחבר לטרק הזה טרקים נוספים, כמו הטרק לעמק הלאנגטאנג או טרק לעמק האלמבו.


בעלייה מהכפר גוייסקונד לכיוון מעבר ההרים (הפאס)

את ההתארגנות לטרק יש לעשות בקטמנדו – להשלים ציוד חסר ולהוציא כרטיס TIMS; את אישור הכניסה לשמורה (ה"פרמיט") קונים סמוך לנקודת ההתחלה של הטרק בדונצ'ה. יש אפשרות לשכור פורטר לטרק מאחת הסוכנויות שבקטמנדו. מעבר לכך, לאורך הטרק יש כפרים עם גסט האוסים ומסעדות, כך שלא צריך לסחוב יותר מידי דברים אתכם.

נקודת ההתחלה של הטרק היא הכפר דונצ'ה (Dhunche), אליה מגיעים באוטובוס או בג'יפ מקטמנדו. משך הנסיעה כשמונה שעות והיא לא קלה. את הערב הראשון סביר להניח שתבלו בכפר. יום ההליכה הראשון מדונצ'ה לכפר סינגומפה (Shin Gompa) הוא יום קשה, הוא אורך שש עד שבע שעות הליכה עם עלייה בגובה של 1,400 מטר, אבל בדרך עוברים בנופים נהדרים שמפצים על הקושי.


ספסל המשקיף על הנוף בכפר לאורבינה, שאליו מגיעים ביום ההליכה השני

היום השני, לכפר לאורבינה (Laurebina), קצר יחסית – כשלוש שעות הליכה וזאת בגלל הפרשי הגובה – מ-3,300 מ' ל-3,900 מ'. מומלץ להישאר ולהתאקלם לגובה, ולא להמשיך ישר על לאגמים הקפואים שנמצאים בגובה של כמעט 4,400 מ'. אם אתם לא מתכוונים לעבור את הפאס (ראו בהמשך) ומעדיפים ללון במקום מעט פחות גבוה, תוכלו להתמקם בלאורבינה, ביום השלישי לטפס לאגמים ואז לחזור ללילה נוסף בכפר.

יום ההליכה השלישי יביא אתכם, אחרי שעתיים עד שלוש שעות הליכה לגולת הכותרת של הטרק – אגמי גוייסקונד. אם הגעתם בחודשי החורף, האגמים יהיו קפואים ותוכלו לצעוד עליהם. אם הגעתם בעונות אחרות, תיהנו מצבעם הכחול-טורקיז המדהים.


האגם ליד הכפר גוייסקונד

ישנם מסלולי הליכה סביב האגמים, שקרובים אל הגסט האוסים, ומומלץ לצעוד סביבם בעיקר בשעות אחר הצהריים, עת השמש שוקעת אט אט. וגם אם לא, כוס צ'אי חם אל מול האגמים היא חוויה שלא תישכח במהרה. למי שזמנו בידו, מומלץ להישאר שם עוד יום ולספוג את היופי הזה.


דגלי תפילה מסביב לאגם

מכאן יש שתי אופציות להמשך הטרק: הראשונה היא לחזור באותה דרך לדונצ'ה ומשם ברכב חזרה לקטמנדו, האפשרות השנייה היא להמשיך את הטרק אל מעבר ההרים לאורבינה (Laurebina pass), בגובה 4,600 מטר, לחצות אותו ולרדת דרך עמק האלמבו (Helambu) לכיוון קטמנדו.


עמק האלמבו הירוק אחרי מעבר ההרים לאורבינה

אני ממליץ על האופציה השנייה, שעוברת דרך כפרים רבים ומעניינים. הנה המסלול שאנחנו עשינו: אחרי שחצינו את מעבר ההרים לאורבינה המשכנו בהליכה עד לכפר גופטה (Ghopte), שם בילינו את הלילה. למחרת צעדנו עד קוטומסנג (Kutumsang). ביום האחרון של הטרק המשכנו אל צ'יספאני (Chisepani), ואת האוטובוס חזרה לקטמנדו לקחנו מסאנדריג'אל (Sundarijal). למי שאינו ממהר, כדאי להקדיש עוד כמה ימים לטיול בין כפרי העמק.


ילדה מציצה מחלון באחד הכפרים של עמק האלמבו

מידע מעשי
עונה מומלצת לטרק: אמצע פברואר עד אפריל, אמצע ספטמבר עד סוף אוקטובר-תחילת נובמבר
משך המסלול: 7-6 ימים
דרגת קושי: בינונית – קשה
אישורים נדרשים: TIMS משיגים בקטמנדו, את אישור הכניסה (הפרמיט) מוציאים בדונצ'ה, סמוך לתחילת הטרק.

ציוד: בגדי הליכה נוחים ליום, בגדים חמים לערב, שק שינה (מומלץ), מקלות הליכה, כובע מחמם וכובע נגד שמש, קרם הגנה, מצלמה
לינה ואוכל: בגסט האוסים בכפרים לאורך המסלול

מפת המסלול מדומצ'ה עד אגמי גוייסקונד:

לחצו להגדלה

 

 

האם היית ביעד הזה?

 • 13

  כן הייתי

 • 4

  לא, אבל מתכנן

 • 1

  לא מעוניין

נפאל: סודות ההימלאיה

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  כתבות מנפאל

  כל אחד והאוורסט שלו: סיפור מסע
  כל אחד והאוורסט שלו: סיפור מסע

  "אחרי שבועות רבים של הכנה סוף-סוף יוצאים למסע. "אתה רואה", אריה צועד לצידי, "זה כל כך פשוט". אנחנו יורדים. במשעול ממולנו חומת רכס הרי ההימלאיה. אי שם במרחק חמישה עשר ימי הליכה נמצא הבייס קמפ של האוורסט. נירית ...

  עזרא אוריון: כן שיגור של התודעה בבקעת אנפורנה
  עזרא אוריון: כן שיגור של התודעה בבקעת אנפורנה

  עזרא אוריון, הפסל הסביבתי, טיפס לטרק האנפורנה חמש פעמים כדי לבנות ולשפץ "כן שיגור" - הפסל הגבוה ביותר בעולם, שמצביע לעבר פסגת ההר הגבוה. "העם שלנו זה המין האנושי והמולדת שלנו היא כדור הארץ. אנחנו פה ואנחנו עושים ...

  טרק לאוורסט בייס קמפ – בלי לראות
  טרק לאוורסט בייס קמפ – בלי לראות

  לא פשוט לצאת בגיל 69 לטרק בהימלאיה. מסובך פי כמה וכמה כשהמטייל בגיל הזה הוא גם עיוור. ראובן ברון עשה את הלא נתפס - טיפוס בדרכים צרות ותלולות, על פי תהום, עם אינספור מדרגות וסלעים ענקיים, מבלי לראות ...